Обновленка Жаратылыстану 4 сынып ҚМЖ Қысқа мерзімді жоспар Жаңа бағдарлама КМЖ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:
СЫНЫП: 4 Мектеп:

Мұғалімніңаты-жөні:
Қатысқандардың саны:
Қатыспағандардың саны:
Сабақтың тақырыбы Зерттеу бағыттарын анықтаймыз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) 3.1.1.1 — маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу

Сабақ мақсаттары Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
• Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Бағалау критерийлері • Ғылыми жаңалықтарды анықтайды, тиісті сұрақтарға жауап береді;
• ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелейді;
• ғылыми жаңалықтарды тауып, олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелейді.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар тиісті сөздік қорды пайдалана отырып, ғылыми жаңалықтар туралы айта алады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Келесі терминдер мен сөз тіркестерінен тұрады: эксперимент, зерттеуші, зерттеу нысаны, зерттеу құралдары, зерттеушінің білігі мен дағдылары, тәжірибе жағдайлары
Талқылауға арналған сұрақтар:
• неліктен ғылыми жаңалықтар адамның күнделікті өміріне әсер етуі тиіс?

Құндылықтарды дарыту — құрмет;
— ынтымақтастық;
-өмір бойы білім алу
Пәнаралық байланыстар Дүниетану, қазақ тілі, математика пәндерімен байланысты
Алдыңғы меңгерілген білім бағдарламасынан адамзат ашқан жаңалықтар үшін қоршаған ортаны бақылау маңыздылығын біледі.
Жоспар
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Басы

2 мин

5 мин
Ұйымдастыру.
Терең ғылым сананың
Тегі дөп ой саламын.
Маңыз беріп оқимыз
Ғылымға кіріспе сабағын.
Психологиялық ахуал.
Оқушылар бір — біріне сабаққа сәттілік тілейді.

(Ұ, МК) «Ойлан тап!» айдары.
Мақсаты: суреттер арқылы оқушының сыни ойлауын дамыта отырып, сабақтың тақырыбын анықтау.
Оқушыларға Ежелгі дүние заттары мен қазіргі заманғы қолданыстағы заттар көрсетіледі.
-Балалар, мына суреттерге назар аударыңдар. Не байқадыңдар? Бұл суреттерден қандай айырмашылықтарды байқадыңар?
/Оқушылар алдымен ежелгі дүние заттарын, содан соң, қазіргі заман заттарын атап, олардың қолданыс аясын анықтайды/.
— Қалай ойлайсыздар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болмақ?
/Оқушылар өз болжамдарын айтады/.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерін шығару.Оқушыла оқу мақсатына қарап, өздері сбақтың соңында қндай білім, білк дағдылрға жететіндерін критерийлер арқылы айтады.
Мысалы:
-Біз ….. білеміз
-Біз …. әңгімелей аламз
-Біз …. ажырата аламыз

Ортаңғы
5 мин

10 мин

5 мин

10 мин

Ой қозғау
• Картографиялық және картометриялық зерттеу әдістері.
• Табиғи аумақтық кешеннің (ТАК) кеңістіктік-уақыттық құрылымын зерттеу;
• ресурстық әлеуетті бағалау;
• ТАК шаруашылықта пайдалану мүмкіншіліктері мен шектеуліктерін зерттеу;
• ТАК жағдайын ландшафттық-экологиялық бағалау және даму болжамы;
• мәдени ландшафтық және т.б. жобалау.
• Экспедициялық әдістер.
• Қолданбалы кешенді физикалық-географиялық зерттеулер.
• Кеңістіктік-уақыттық талдау – экономикалық-географиялық зерттеулердің негізгі қағидаларының бірі ретінде.
• Математикалық зерттеу әдісі
• Визуалды бақылау
1. жалпы ғылыми тұрғылар мен әдістерді (тарихи, экологиялық, модельдеу, математикалық, жүйелік, тағы да басқалары);
2. нақты ғылыми тұрғылар мен әдістерді (физикалық географияда — геохимиялық, геофизикалық, палеогеографиялық және тағы да басқалары әдістер; әлеуметтік-экономикалық географияда — экономикалық-статистикалық, техникалык-экономикалық, социологиялық және тағы да басқалары);
3. ақпарат алудың жұмыс тәсілдері мен операцияларын (баланстық әдістер, дистанциялық әдістер; зертханалық әдістер, мысалы, споралық-шаңдық талдау, радиокөміртекті әдіс, сауалдама жүргізу, іріктеме әдіс, тағы да басқалары);
4. ақпаратты тәжірибелік және теориялық қорытудың әдістерін (индикациялық, бағалау, ұқсастық, жіктеу, тағы да басқалары);
5. алынған ақпаратты өңдеу әдістері мен техникалық тәсілдерін (перфокарталардың, электрондық есептеу техникасы арқылы, тағы да басқалары) қамтитын жүйе.
«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі
Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.

Ұ, Т) Бейнежазба. Ғылыми жаңалықтар
/оқушылардың ойын тыңдап, толықтыру/
Жұптық жұмыс. Оқушылар ойталқыға түседі «Робототехника саласы күн сайын жетіліп жатыр, бұл сала елімізде қаншалықты маңызды?»
«Елші» стратегиясы көмегімен ой-пікірлерімен басқа жұптармен бөліседі.
. Сұрақтарға жауап беріңіздер.
Сізше , ғылыми жаңалықтардың қай саласы өмірде пайдалы?
Ғылыми жаңалықтар қоғамның дамуына әсері бар ма?
Қандай атақты ғалымдарды білесіз?

(Т, Ұ) Шығармашылық жұмыс
Мақсаты: Оқушылардың ғылыми жаңалықтарды ашуға құлшыныстарын арттыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

/Оқушыларға А 4 форматындағы парақтар беріледі. Оқушылар өз идеяларын қосып, жаңа заттың суретін салып, оның адам үшін пайдасын айтып әңгімелейді./
Слайд
Суреттер
Бейнежазба

А4 форматындағы қағаздар, фломастерлер, т.б.
Сабақтың соңы
3 минут (Ө)Рефлексия:
Бүгін сабақта мен …жетістікке жеттім.
Мен үшін ….. .. қиын болды.
«Блоб ағашындағы» өз орнын табу «Блоб ағашы»

Қосымша ақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? Оқу байланыстары
Денсаулық пен қауіпсіздік

Топтық жұмыста мотивациясы төмен оқушыларға тақырыпқа сәйкес тірек сөздерді беріп, қолдау жасап отыруды жоспарладым.Мотивациясы жоғары оқушылар өздігінен тапсырманы орындайды. • Бақылау, сұрақ қою, топтық жұмыстың нәтижелері,ШЖ қорғауы • Сыйласытқ, ынтымақтастық
Рефлексия
Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қолжеткізілетіндей болды ма?
Бүгін оқушылар неге үйренді?
Оқыту атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме?
Мен уақыттық кестені ұстандым ба?
Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?
Уақыта ясы?
Мен жоспарыма қандай өзерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау
Неғұрлымжемістіекісәттіатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)?
1:
2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні :
Сынып: 4
Пән:
Қатысқандар:
Қатыспағандарсаны:
Сабақ тақырыбы

Бақылау ма әлде эксперимент пе?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) 4.1.2.1зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін білуі, физикалық эксперимент туралы білуі.
Оқушылардың басым бөлігі: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажырата алуы, эксперименттің маңызын түсінуі.
Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.
Бағалау критерилері Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін біледі. Физикалық эксперимент туралы біледі.
Эксперимент жүргізудің мақсатын түсінеді. Өз болжамдары мен қорытындыларын жасай алады.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар тиісті сөздік қорды пайдалана отырып, ғылыми жаңалықтар туралы айта алады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Келесі терминдер мен сөз тіркестерінен тұрады: эксперимент, зерттеуші, зерттеу нысаны, зерттеу құралдары, зерттеушінің білігі мен дағдылары, тәжірибе жағдайлары
Физикалық эксперимент- физический эксперимент — Physical experiment
Теория – теория — The theory
Құрал – прибор — The device
Тәжірибе – опыт — Experience

Талқылауға арналған сұрақтар:
• неліктен ғылыми жаңалықтар адамның күнделікті өміріне әсер етуі тиіс?

Құндылықтарды дарыту Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу.
Азаматтық жауапкершілік және табиғатқа, оның бөліктеріне құрметпен қарауға, өмір бойы оқып үйренуге баулу.
Алдыңғы меңгерілген білім
Мөлдір денелер және материалдар

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстарқағаз, желім, фломастер
Сабақтың басы
. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялықсәт:
— Қайырлы таң, көздерім!
-Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).
-Қайырлы таң, құлақтарым!
-Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).
-Қайырлы таң, қолдарым!
-Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).
-Қайырлы таң, аяқтарым!
-Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).
-Қайырлы таң, ұстазым!
-Мен ояндым!. (Күлімсіреп, күнге қолдарын созады)
Оқушылар орындарына отырады.
Өткенді пысықтау.
— Балалар сендер қандай табиғат түрлерін білесіңдер?
(Жанды және жансыз.)
-Жанды табиғатқа не жатады?
-Жанды табиғатқа қатысты ең басты ерекшеліктер қандай

Сабақ ортасы
1 Бақылау кезінде зерттеуші баланын мінез-кұлқын табиғи жағдайда белгілі бір мақсат көздей отырып кадағалай-.ды және көріп байқағандарын көзден таса қылмай есепке ала¬ды. Бақылаудың табысты болуы оның мақсатының қаншалықты дұрыс тұжырымдалғандығына байланысты. Егер зерттеуші бақылау басталмас бұрын бала мінез-құлқынын қай жағына көбірек көңіл аударуы керек екенін анықтап алмаса, онда әсері бытыраңқы, тұрақсыз болады. Бала жақтағы бөлмеден бұл әйнек айна сияқты болып көрінеді де, бақылаушы жақтан терезеге үқсайды. Жасырын бақылау үшін телевизиялық қондырғылар да пайдаланылады.тәсілдеріне қарай да түрге бөлуге болады.
Топтық бірлескен жұмыс. Кіші жоба қорғау.
(«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы)
І топ, ІІ топ. Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістері
ІІІ топ, ІУ топ. Физикалық эксперимент деген не?
Жұптық жұмыс
1-ойын-эксперимент «Ауаны іздейік»
Біздің айналамызда ауа бар. Ол бізге көрінбей тұр,оны қалай табамыз. Ол үшін бәрің терең дем алып, демді қайта шығарыңдар.
-Не жұтып, нені шығардыңдар?
-Ал оны көрдіңдер ме?
-Адам ауасыз өмір сүре алмайды. Тыныс алу, тыныс шығару жолдары арқылы ауа өкпеге барады, өкпедегі жіңішке түтікшелер арқылы қанға барады,өкпедегі жіңішке түтікшелер арқылы қанға өтеді де, ал ондағы зиянды, керек емес ауаны сыртқа шығарады.
2-ойын-эксперимент «Ауаны көру үшін,оны ұстап ал»
Ауа бөлмеде көрінбейді. «Ауаны көру үшін,оны ұстап ал» тәжірибесін жасайық.
Целофан қалтаны балаларға таратып, ішіне ауа толтырып аузын бекітуін айту. Ауа толған қалта жастыққа ұқсайды. Енді қалта аузын шешіп, ауаны жіберейік кішкене, бос болып қалды. Осылай 2-3 рет жасаймыз.
-Қалта қандай көлемде? Қалтада не бар?
-Біз не туралы білдік? Ауаның түсі бар ма екен?
3-ойын-эксперимент «Көңілді көпіршіктер»
Стакандағы суға түтікше арқылы үрлейді.
– Нені байқадық?
– Ол ауа қайдан келді?
– Ауа көпіршіктері қайда кетті?
Себебі ауа суда жеңіл
Балалар, маған Білгішпек тағы да ауаның судан жеңіл екені туралы айтқан болатын.
— 4-ойын-эксперимент «Салыстыр». Соны жасап көрелік.
Екі апельсин алып,біреуін қабығын аршып, екіншісін қабығымен су толтырылған екі банкіге саламыз.
Бір банкіде апельсин батып кетеді, екіншісі қалқып тұрады.
-Бұл қалай болды? Қане кім айтады?
Қане,балалар «Батады-батпайды»ойынын ойнайық.
Шарты: Мен бір затты көрсетемін,егер батса орындықта отырып, «бүлк-бүлк» деп айтамыз,егер батпаса орнымыздан тұрып «шылп-шылп» деп айтамыз.
сазды аспаптар;
«Адамныңдене мүшелері» бейнекөрінісі;

Сабақтың соңы
Қорытынды.
-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?
-Сендер үшін не маңызды болды?
-Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе?
— Дене мүшелерінің барлығы сау болу үшін не істеуіміз қажет деп ойлайсыңдар?
(ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық.
Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады.
1.Барлық дене мүшелерін атай аламын және олардың атқаратын қызметін білемін дегендер жетістік баспалдағының ең жоғарғы бөлігін таңдайды
2. Атауларын білемін, бірақ кейбір дене мүшелерінің қызметін білмеймін дегендер одан төменгі бөлігін таңдайды.
3. Білемін, бірақ шатастырамын дегендер төменгі бөлігін таңдайды.


Бүгін не үйрендік?
Қандай дыбыс түрлері бар?
Кері байланыс
Бағдаршам әдісі арқылы.

Барлығы түсінікті

Сұрағым бар

Түсінбедім

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін.
Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады
Зертте. Қандай жерлерде бәсең дыбыстар
қажет? Қандай жерлерде қатты дыбыстар қажет?cұрақтарына жауап беруге қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге
кейбір орындарда тыныштықты сақтау қажет?
(Адамдар ұйықтап жатады, демалып жатады,
науқастанып тұруы мүмкін, үй жануарлары болуы
мүмкін т.б.) Ондай орындарды қалай бақылау керек?
(Үндемей, ешкімге кедергі келтірмей.) Осылайша
оқушылар айналадағы нысандар, құбылыстар және
үдерістерді зерттеуге қажетті жағдайлар мен
дағдыларды анықтай алады. Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта
Қауіпсіздік техникасының ережелерінен қолданатын тармақтар
Сергіту сәттерін ұйымдастыру

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні :
Сынып:4
Қатысқандар:
Қатыспағандарсаны:
Сабақ тақырыбы
Нәтижелерді көрсетеміз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну
Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: Білім беру бағдарламасында жазылған оқу бағдарламасынан күтілетін нәтижелерді анықтау;
Оқушылардың басым бөлігі: Күтілетін нәтижеге қатысты әртүрлі топтағы оқушылар үшін нақты бағалаукритерийлерін анықтау;.
Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.
Бағалау критерилері Жүргізілетін эксперимент жоспарын құруды үйренеді
Жүргізілген эксперимент нәтижелерін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде белгілеу, қорытынды жасауды үйренеді

Тілдік мақсаттар
Оқушылар заттарды сипаттай және көрсете алады.
Пәндік сөздік және терминология:
Ғылыми дерек, мәлімет, ақпарат,жаңалық,ғылым,ғалымзаттың агрегаттық күйі, заттың шығу тегі, дене, зат,
Құндылықтарды
дарыту — жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға дегени құрмет;
— топтық жұмыстарды орындау барысындағы ынтымақтастық;
— өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;
— топтық жұмыстар, кретаивті шығармашылық ізденістер барысындағыеңбек және шығармашылық;
Алдыңғы меңгерілген білім
Мөлдір денелер және материалдар

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстарқағаз, желім, фломастер
Сабақтың басы
. Ұйымдастыру кезеңі.
Шаршасаңдар, балалар,
Қолдарыңды созыңдар.
Саусақтармен ойнаңдар,
Қолдарыңды сермеңдер.
Денелерiң шынықсын,
Саналарың тынықсын.
Қызығушылықты ояту.
«Көрінбейтін сиқыршы »
Жер бетінде көзге көрінбейтін бір сиқыршы бар. Онымен әркім-ақ күнделікті кездесіп отырады. Сен оны көрмейсің, бірақ маңайында екенін сезесің. Міне, ол есікті тарс жапты. Көшемен келе жатқанда топырақтың жұлынып түсіп, жорғалай жүргенін көресің. оны көрінбейтін сиқыршының алып бара жатқанын сезесің. Тіпті басын шұлғып, ырғалған шөптерді байқайсың. Сені үнемі қоршап тұрады. Сенімен бірге жүреді.

Сабақ ортасы
. ғылыми жаңалықтарды ашу мақсатымен зерттеудің принциптік жаңа бағыттарын табу үшін жүргізіледі. Олар белгілі бір теория мен идеяларға сүйенеді, ізденістердің барысында әрбір теорияларға, тұжырымдарға сын көзбен қайта қаралып, елеулі өзгерістерге ұшырауы мүмкін. Нәтижелері оңтайлы болған жағдайда ізденістік жұмыстардың қорытындылары тәжірибелерде шығармашылықта пайдаланылады.
Іргелі (фундаментальды) зерттеулер – табиғаттың жаңа заңдарын ашуға, табиғи құбылыстар арасындағы байланысты анықтауға және құбылыстарды, процестерді, айғақтарды түсіндіруге бағытталады. Іргелі зерттеулердің нәтижесі прогностикалық негізде жасалған педагогикалық негізде жасалған педагогикалық жүйелердің даму нобайы (моделі) немесе теориялық және тәжірибе арқылы өзінен бұрынғы зерттеушінің алынған жетістіктерін қорытындылайтын тұжырымдамалар болып табылады. Үлкен жаңалық ашатын зерттеулер – іргелі зерттеулер.
Топпен жұмыс Балалар берілген сұрақтардың ішінен қажетті сұрақтарды болжап, жауаптардың алдына жапсырады,
2оқушы диалогты оқиды,сюжетті сурет бойынша 1-2сұрақты өздері болжайды
сазды аспаптар;
«Адамныңдене мүшелері» бейнекөрінісі;

Сабақтың соңы
(ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық.
Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады.
1.Барлық дене мүшелерін атай аламын және олардың атқаратын қызметін білемін дегендер жетістік баспалдағының ең жоғарғы бөлігін таңдайды
2. Атауларын білемін, бірақ кейбір дене мүшелерінің қызметін білмеймін дегендер одан төменгі бөлігін таңдайды.
3. Білемін, бірақ шатастырамын дегендер төменгі бөлігін таңдайды.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Бағалау парақшасын толтырады.

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін.
Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады
Зертте. Қандай жерлерде бәсең дыбыстар
қажет? Қандай жерлерде қатты дыбыстар қажет?cұрақтарына жауап беруге қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге
кейбір орындарда тыныштықты сақтау қажет?
(Адамдар ұйықтап жатады, демалып жатады,
науқастанып тұруы мүмкін, үй жануарлары болуы
мүмкін т.б.) Ондай орындарды қалай бақылау керек?
(Үндемей, ешкімге кедергі келтірмей.) Осылайша
оқушылар айналадағы нысандар, құбылыстар және
үдерістерді зерттеуге қажетті жағдайлар мен
дағдыларды анықтай алады. Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта
Қауіпсіздік техникасының ережелерінен қолданатын тармақтар
Сергіту сәттерін ұйымдастыру

One thought on “Обновленка Жаратылыстану 4 сынып ҚМЖ Қысқа мерзімді жоспар Жаңа бағдарлама КМЖ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *